دانلود گزارش کاراموزي آماده رشته روانشناسی،بررسي مشاوره شغلي

دسته بندي : گزارش کاراموزی » گوناگون
گزارش کاراموزي بررسي مشاوره شغلي شامل(33 صفحه)که کاملا قابل ويرايش مي باشد و همچنين به راحتي مي توان فونت آن را به مورد دلخواه تغيير داد و در تهيه آن کليه اصول نگارشي، املايي و چيدمان و جمله بندي رعايت گرديده است. اين گزارش کاراموزي براي دانشجويان رشته هاي مرتبط کاربرد دارد و اميدواريم کمکي براي تحقق به رسيدن اهداف شما کرده باشيم. در ادامه ابتدا بخشي از متن اين گزارش کاراموزي را براي شما آورده ايم ، سپس فهرست مطالب را براي شما قرار داده ايم تا بتوانيد جزئيات آن را مشاهده کنيد و در صورت تمايل آن را دانلود نماييد.


قسمتي از متن گزارش کاراموزي:

فهرست مطالب
عنوان                                    صفحه
مشاوره شغلي                                     1
تاريخچه مشاوره شغلي                                  1
اهميت مشاوره شغلي                                3
فرآيند مشاوره شغلي                                  4
زمان اقدام به مشاوره شغلي                           5
علت معرفي مشاغل را توضيح دهيد؟                       6
چه ضرورتي وجود دارد كه راهنمايي شغلي صورت گيرد؟               8
رغبت و استعداد در انتخاب شغل                             9
پرسش هاي دانش آموزان در آشنايي با شغل                    10
روش هاي گروه راهنمايي و مشاوره شغلي و حرفه اي در مدارس           11
مهارت مشاوره اي                                 12
مشاغل مربوط                                     14
مهارت                                           15
بذر اشتغال                                      16
عوامل موثر در كار كردن                                   18
هماهنگي تواناييهاي فردي با ويژگيهاي كار                       19
عوامل انگيزشي در كار كردن                           19
ماهيت كار به عنوان يك عامل موثر                          20
شرايط محيطي به عنوان عامل موثر در كار كردن                    20
گروههاي كاري به عنوان عامل موثر در كار كردن                  21
بازده كار به عنوان عامل موثر در كار كردن                         21
زمينه هاي روانشناسي سازماني                              22
روشهاي پژوهش در روانشناسي سازماني                        24
توسعه و مشاوره شغلي                                 25
روابط بين انتخاب با تريج وانتظارات شغلي                       28
تعريف عملي انتخاب شغل                           29
كلام آخر                                     33

 

مشاوره شغلي

مشاوره شغلي عبارت است از تعيين يک حرفه که با استعدادها و امکانات و خصوصيات رواني و جسمي فرد سازگار و هماهنگ باشد.
به عبارتي در اين شاخه راهنمايي و مشاوره دو دسته اطلاعات مورد بررسي قرار مي‌گيرند.يک دسته اطلاعات مربوط به مشاغل و دسته ديگر اطلاعات مربوط به ويژگيها و استعدادهاي فرد و در جريان مشاوره تلاش مي‌شود تا هماهنگي و تناسب بين اين دو دسته اطلاعات مشخص شود و تعيين گردد تا چه اندازه‌اي شرايط مربوط به يک حرفه با تواناييها و ويژگيهاي فرد سازگاري دارد.

تاريخچه مشاوره شغلي

در گذشته انتخاب مشاغل توسط افراد بسيار متفاوت‌تر از شرايط کنوني بوده است. جوانان خانواده معمولا مشاغل و حرفه خود را به صورت موروثي از پدران خود دريافت مي‌کردند و در نتيجه مشاوره شغلي چندان مفهوم و اهميتي براي آنان نداشت. اما با شروع پيچيده‌تر شدن جوامع ، گسترش يافتن حرفه‌ها و مشاغل متعدد ، تخصصي‌تر شدن حرفه‌ها و احساس نياز به همخواني بين توانايي فرد و نوع حرفه ، نياز مراکز صنعتي و ... به افراد ماهر ، افزايش بي‌رويه جمعيت جوان کشورها و افزايش دانش آموزان و ... زمينه و احساس نياز بوجود فرآيندي با عنوان راهنمايي شغلي را فراهم ساخت.

بطور کلي آغاز کلي فرآيند مشاوره با کارهاي فرانک پارسونز در سالهاي 1907 تا 1908 که او را پدر راهنمايي شغلي و حرفه‌اي مي دانند در شهر بستون آمريکا بود. البته قبل از پارسونز نيز فعاليتهاي پراکنده‌اي در زمينه راهنمايي شغلي و ساير مشاوره‌ها بطور غير رسمي و بخصوص در مدارس انجام مي‌گرفت. پارسونز يک مرکز راهنمايي حرفه‌اي تأسيس کرد. به دنبال آن اولين مجله حرفه‌اي يعني بولتن حرفه‌اي در سال 1915 ميلادي انتشار يافت. در سال 1917 ميلادي شرکت فعالانه آمريکا در جنگ جهاني اول ايجاب نمود که آن کشور افراد متخصص را در زمينه‌هاي گوناگون تربيت و به ميدانهاي جنگ روانه کند. در آن زمان بالا بودن هوش به عنوان اولين ويژگي براي انتخاب افراد مورد نظر بکار گرفته شد.

در ايران شروع به کار مشاوره به صورت مقدماتي به سالهاي 1337 تا 1350 بر مي‌گردد که رفته رفته به صورت متکاملتري در آمده است. تربيت مشاوران و اعزام آنان به مدارس راهنمايي تحصيلي ، تهيه بروشورهاي شغلي و استفاده از فعاليتهاي مختلف جهت آشنا سازي دانش آموزان به ويژگيهاي خود و مشاغل ، از جمله کارهاي انجام گرفته در اين زمينه بوده است. علاوه بر اينکه بر اساس اهداف مشاوره شغلي بازپروريهاي شغلي و دوره‌هاي ضمن خدمت براي مشاغل مختلف بوجود آمد، که طي آنها تلاش مي‌شد کارآيي و توانايي افراد مشغول در حرفه‌هاي مختلف را بالا ببرند.

اهميت مشاوره شغلي

شغل و حرفه فرد از آنجايي که بخش عمده‌اي از زندگي او را به خود اختصاص مي‌دهد و به عبارتي انسان ساعات زيادي از وقت خود را در محل کار خويش و درگير حرفه خويش مي‌گذراند، اهميت بسزايي دارد. چنين شرايطي اگر چنانچه با شرايط و تواناييها و علايق فرد همخواني نداشته باشد، به عدم رضايت شغلي خواهد انجاميد. تحقيقات نشان مي‌دهد عدم رضايت شغلي يکي از مهمترين مشکلات استرس‌زا در زندگي فرد است که مي‌تواند جنبه‌هاي ديگر زندگي او را تحت تأثير قرار دهد.

فرآيند مشاوره شغلي

مشاوره شغلي بر طبق نظر پارسونز در سه مرحله اساسي صورت مي‌گيرد:
شناسايي کامل تواناييها ، استعدادها ، رغبتها و محدوديتهاي فردي؛ اين ويژگيها تمام تواناييهاي جسماني ، رواني و محدوديتهاي جسماني و رواني و اجتماعي فرد را در بر مي‌گيرد.شناسايي مشاغل متعدد و آگاهي نسبت به عواملي که منجر به موفقيت و رضايت شغلي مي‌گردند. در اين راستا ويژگي هاي مختلف هر يک از مشاغل از جنبه هاي مختلف مالي، اجتماعي و ساير محدوديت ها مورد بررسي قرار مي گيرند. برخي مشاغل ويژگيهاي خاص خود را دارند که بايد مورد توجه قرار گيرند. مثل مسأله شب کاري براي شغل پرستاري و دور بودن از محل زندگي براي مدتهاي طولاني براي انجام فعاليتهاي باستان شناسي و ...

بذر اشتغال

يافتن شغل يکي از اصليترين دغدغه‌هاي افراد ، بخصوص فارغ التحصيلان دانشگاهي است. حتي در حين انتخاب رشته ، ابتدا فرصتهاي شغلي آن را مدنظر قرار مي‌دهند. در اينجا روي صحبت ما بيشتر با دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاهي مي‌باشد. بسيارند افرادي که پس از فارغ التحصيلي به هر دري مي‌زنند تا جذب کار شوند، ليکن ناکام مي گردند و البته تعدادي از افراد نيز بلافاصله ، جذب بازار کار مي‌شوند.
دسته بندی: گزارش کاراموزی » گوناگون

تعداد مشاهده: 466 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 33

حجم فایل:32 کیلوبایت

 قیمت: 9,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل